Розтруб

Розтруби ПВХ труб і фасонних частин на заводі обладнуються нерухомими гумовими кільцями, що максимально спрощує монтаж системи і дозволяє досягати більш надійних з'єднань. 

1. Гладкий кінець труби і розтруб з гумовим кільцем потрібно ретельно очистити від бруду, піску і пилу. Переконайтеся, що гумове кільце правильно розташоване в розтрубі, не має прогинів, опуклостей. Переконайтесь, що на гладкому кінці труби знята фаска під кутом 15 градусів. Нанесіть монтажну мітку на трубу, величина якої повинна бути на 1 см менша за глибину розтруба.

2. Змастіть гладкий кінець труби й гумове кільце в розтрубі силіконовим мастилом .Не можна використовувати для змащування нафтохімічні масла. Стежте, щоб на змащені поверхні не потрапили пісок або бруд. 

3. Направте гладкий кінець труби в розтруб. Труби, що з'єднуються, повинні перебувати на одній осі (мал. 2; 3).

Мал. 2. Монтаж труб із НПВХ (перший крок)
монтаж ПВХ трубаМал. 3. Монтаж труб із НПВХ (другий крок)
монтаж ПВХ труба4. Вставте гладкий кінець труби в розтруб на глибину, зазначену монтажної міткою, не просуваючи трубу далі. Складання виконується вручну. В якості важеля можна використовувати лом (при цьому між ломом і торцем труби повинна бути дерев'яна прокладка). 

Якщо зусилля лома не достатньо, можна скористатись домкратом, використовуючи в якості опори ківш екскаватора, або пристосуванням, що зі стропів або хомутів і ручної лебідки. 

Щоб не ушкодити трубу обов'язково використовуйте дерев'яні щити або гумові прокладки між трубою і механізмами. Не можна засовувати трубу безпосередньо ковшем екскаватора.

Мал. 4. Монтаж труб із НПВХ (третій крок)
монтаж ПВХ трубаПри необхідності після монтажу можна проконтролювати положення ущільнювального кільця в розтрубі. Для цього потрібно взяти металеву пластину товщиною 0,5-0,8 мм і помістити її між розтрубом і гладким кінцем труби таким чином, щоб вона стикалася з ущільнювальним кільцем. Перемістивши пластину по окружності труби, можна визначити положення ущільнювального кільця в розтрубі (при правильному монтажі відстань до нього повинна бути однаковою по всій окружності). 

На будівельному майданчику у разі необхідності допускається механічна обробка труб і патрубків (різання й зняття фаски). Різання й укорочування фасонних частин забороняється.

При виконанні монтажних робіт підлягають вибракуванню:
а) усі деталі з полівінілхлориду, що мають тріщини або відколи;
б) гумові кільця, що мають розриви, не вилучену випресовку, а також не вхідні при легкому натисканні в жолобок розтруба.

Калушский трубный завод © 2008 - 2022

Developer: O. Protchenko.