Облаштування траншеї.

Ширина траншеї повинна призначатися з умов забезпечення зручності проведення монтажних робіт. 

Дно траншеї повинне бути вирівняне й звільнене від каменів і валунів, не повинне мати промерзлі ділянки. При дуже пухких ґрунтах може бути необхідним зміцнення дна траншеї. У схильних до зсуву ґрунтах, а також у випадку небезпеки вимивання ґрунту дно траншеї повинне зміцнюватися шаром геотекстильного матеріалу для відокремлення такого ґрунту від труби. 

Подушка під труби повинна влаштовуватися для всіх видів ґрунтів. Для цих цілей використовується пісок або гравій (максимальний розмір зерен 20 мм), товщина шару якого повинна бути не менш 10 та не більш 15 см. Подушка під труби не повинна ущільнюватися за винятком ділянок за 2 метри до оглядового колодязя або до стінки колодязя з боку вхідної труби. Подушка повинна бути ретельно вирівняна. При прокладці труб повинні бути облаштовані приямки в місцях виконання з'єднань (мал. 1).

монтаж ПВХ труба
Мал. 1. Приямки в дні траншеї під з'єднанняВийнятий при підготовці траншеї ґрунт може бути використаний для первинного обсипання труби за умови, що в ньому немає каменів (максимально припустимий їхній розмір — 20 мм, окремі камені до 60 мм можуть бути залишені в ґрунті). Якщо ґрунт для обсипання передбачається ущільнювати, то він повинен бути придатним для такої операції. Якщо ж вийнятий ґрунт не годиться для обсипання труби, то для цієї мети необхідно використовувати пісок або гравій з розміром фракцій 22 мм або щебінь з розміром фракцій 4-22 мм.

Первинне обсипання труб повинно здійснюватися по усій ширині траншеї на висоту не менше 0,15 м від верху труби. Ущільнення ґрунту при обсипанні труби там, де це буде потрібно, повинне проводитися шарами завтовшки 0,15-0,20 м. Перший шар не повинен перевищувати половини діаметра труби й має становити не більш 0,20 м. 

Другий шар підсипається до верху труби і його товщина не повинна перевищувати 0,20 м. Над трубою шар ґрунту повинен становити 0,25-0,3 м, трамбування якого якого проводять тільки у пазухах. Трамбування ґрунту безпосередньо над трубою неприпустиме.

Засипання траншеї може здійснюватися вийнятим з неї ґрунтом за умови, що розмір найбільших валунів у ньому не перевищує 300 мм. Розмір каменів, однак, не повинен перевищувати 60 мм там, де шар захисного обсипання труби менше 0,3 м до її верху

Калушский трубный завод © 2008 - 2022

Developer: O. Protchenko.