Газопровідні труби

Використання поліетиленових труб при будівництві газопроводів в Україні вже стало нормою життя. Вигода при їх прокладанні та експлуатації очевидна.

При підземному прокладанні традиційні сталеві газопровідні труби піддаються інтенсивної електрохімічної і хімічної корозії, тобто з часом частково або повністю руйнуються. Утримання сталевого газопроводу в робочому стані вимагає великих експлуатаційних витрат. Тривалість ефективної служби сталевої газопровідної труби (за умови, що трубопровід обладнаний катодного захистом, і ізоляція труби не пошкоджена) становить максимум 20 роки.

На відміну від сталевих, поліетиленові газопровідні труби пластичні, стійкі до дії агресивних хімічних сполук, що не схильні до дії електрохімічної корозії і блукаючих струмів. Їх можна укладати прямо в ґрунт без спеціального захисту та ізоляції.

Газопровідні ПЕ труби в сім разів легше сталевих аналогічного діаметру. Тому їх набагато легше і зручніше транспортувати і монтувати. Труби діаметром до 110 мм поставляються в бухтах довжиною до 100-500 м (залежно від діаметру), діаметром від 125 мм - у відрізках завдовжки від 5 до 13 м.

Gazoprovodnyye truby

 Завдяки високій пластичності і міцності на розрив газопровідні поліетиленові труби можна прокладати в сипучих і заводнених ґрунтах і в регіонах з підвищеною сейсмічною активністю. Гарантійний термін служби поліетиленових труб – понад 50 років.

З 1 серпня 2010 року набули чинності ДБН В.2.5-41: 2009 «Газопроводи з поліетиленових труб. Частина 1. Проектування. Частина 2. Будівництво», які суттєво розширили сферу використання поліетиленових газопровідних труб. Тепер в Україні дозволено про-промислове будівництво поліетиленових газопроводів на підроблюваних територіях і на тиск до 1,0 МПа, а також реновація сталевих газопроводів, що  відпрацювали свій ресурс, шляхом протягування всередину них ПЕ труб.

 

 Див. також:

 ● ПЕ труби

Калушский трубный завод © 2008 - 2022

Developer: O. Protchenko.