Про нас пишуть: інтернет-видання «Вікна»

На “Калуському трубному заводі” виготовляють унікальні в Україні труби для артезіанського водопостачання (відео)

"Калуський трубний завод" функціонує на території Калуського району з 2008-го року. За сім років його існування продукція заводу уже двічі входила у "100 кращих товарів України".

Причиною будівництва трубного заводу саме в Калуші стало те, що сировину для одного з видів продукції КаТЗ виробляють зовсім поряд. Тож, на базі старих недіючих корпусів створили сучасне виробництво з трьома цехами: для труб з полівінілхлориду та поліетилену, а також цех з переробки вторинної сировини. Кореспонденти інтернет-видання «Вікна» завітали на завод, аби побачити виробництво зсередини.

Поліетиленова труба виготовляється з чорного поліетилену, який привозять з-за кордону, оскільки в Україні його не виробляють. Гранули поліетилену потрапляють у своєрідну «м’ясорубку», де вони нагріваються до 200 градусів. Потім утворюється трубна заготовка, яку охолоджують у вакуумних ваннах. У результаті, виходить сама труба.

Процес виготовлення труб з ПВХ дещо складніший, адже сировина для поліетиленових труб – уже готова, а для ПВХ труб – її треба робити власноруч. До того ж, кожна труба має свою рецептуру. На складі труби з ПВХ зберігаються тільки під накриттям, а от поліетиленові труби – простонеба.

Коли створювали завод у Калуші, потрібних фахівців взагалі не було. Тому людей відправляли на стажування за кордон – на інші виробництва Групи ПОЛІПЛАСТИК – і звідти вони приїжджали уже підготовленими.

Калуський трубний завод впроваджує чимало інновацій, зокрема – виробництво обсадних труб для артезіанського водопостачання та ПВХ-труб зі спіненим внутрішнім шаром.

Завод уже двічі перемагав в конкурсі «100 кращих товарів України», тож, для Калша – це подвійне визнання його одним з найкращих міст промисловості України.

 

Калушский трубный завод © 2008 - 2021

Developer: O. Protchenko.